Vyšehradský náčelník reprezentoval ČR na MS v přetahu lanem

      Comments Off on Vyšehradský náčelník reprezentoval ČR na MS v přetahu lanem

David Jiráček se vrátil ze Španělska z MS. Domů si přináší hlavně obrovský zážitek a zkušenosti.

Jaká byla jeho cesta do Sokola?

Našeho náčelníka ke sportu přivedl kamarád z dětství. Nejdříve to byla jen zábava, pak ho ale uchvátila nářaďová gymnastika. Jiráček se dostal až k nám do jednoty, kde je také několik let náčelníkem. V gymnastice se mu dařilo jak na poli závodníka – II. gymnastická liga, MČR, individuální závody – tak jako cvičiteli a rozhodčímu. Letos se začal věnovat i přetahu lanem.

První reprezentace v přetahu lanem

Zúčastnil se MČR a s osmnácti člennou reprezentací dostal pozvánku také na Mistrovství světa v přetahu lanem! Na MS se vydala česká reprezentace vůbec poprvé. To proběhlo 15. – 19. 9. ve Španělsku. David Jiráček závodil jak za klub – Veřejnou sportovní akademii, tak za Českou republiku. Vždy bojovalo družstvo žen, mužů a mix. 

Reprezentace ČR (David v zadní řadě uprostřed)

Hlavní je zúčastnit se, přiučit se a mít dobré boty!

Po boku Sokolů z Libně a ze Spořilova a dalších sportovců se dařilo Davidovi jako poslednímu na laně mnohokrát remizovat, ale nezkušený tým z 67 přetahů vyhrál jen 3x. “Na první reprezentační tým sice poslední místo nic moc, ale nějak se začít musí a ode mě malé moudro: bez těch posledních, by nebyly ti první,” popisuje nadšený Jiráček a dodává, že doufá v zlepšení díky zkušenostem a novým posilám.