Soustředění v Počátkách 2021 ovládl indiánský kmen Atkypočů!

Comments Off on Soustředění v Počátkách 2021 ovládl indiánský kmen Atkypočů!

Opět po roce jsme se společně setkali v Počátkách na jubilejním 30. soustředění. Cíl soustředění byl předem daný – makat v tělocvičně, neustále se zlepšovat a natrénovat na závodní sezónu, která nám, doufejme, bude umožněna v celém rozsahu.

Kromě cvičení nás ale celým soustředěním provázela celotáborová hra. Letos jsme se přenesli do indiánské osady, kterou čekaly těžké časy. Osadu odjakživa obýval kmen Atkypočů. Nyní ale poprvé v historii hrozil její zánik. Území totiž odkoupil bohatý kupec z Washingtonu. Byla zde totiž naplánována výstavba železnice. Indiáni si to nenechali líbit a využili lhůty 10 dnů na vykoupení území, byť sami peněz moc neměli.

V ten moment vkládali veškeré naděje do odvěké legendy a pomoci od dětí – našich gymnastek a gymnastů. Ty se tohoto úkolu zhostily parádně! Podle legendy se totiž těm, kteří najdou posvátné místo a předvedou zde odvěký rituál, zjeví sám Velký Manitou, který dokáže svému kmenu pomoci, když mu je nejhůře.

Týmy nazývající se dle svých kmenů – Ohnivé šípy, Huhani a Umpalumpové – získávaly za splněné denní úkoly indicie potřebné ke správnému provedení rituálu. Hlavním prvkem bylo zapojení 4 přírodních živlů – ohně, vzduchu, vody a země.

Děti kromě přežití v přírodě musely absolvovat i bojovku a spoustu dalších her na cestě ke splnění nelehkého úkolu. Došlo na předávání signálu a oblíbenou pantomimu. Všichni byli nadšeni z hudebního kvízu a karaoke, které mezi námi objevilo nadané zpěváky. Opět jsme si zahráli hru Člověče, nezlob se!, která měla minulý rok svou úspěšnou premiéru a i letos jsme si tuto běhací hru moc užili. Důležitá výzva, která naše zachránce čekala, byla ve hře s názvem Zlatá horečka, která odkryla, kde se posvátné místo nachází. Nic už tak setkání s Manitouem nebránilo.

Všechny týmy došly na ono místo a společně předvedly dechberoucí rituál, který přivedl patrona kmene, Velkého Manitoua. Od něj děti získaly truhličku se zlatem, která indiánům bohatě stačila na odkoupení území zpět. Osada kmene Atkypočů tak byla díky odhodlanosti a vytrvalosti dětí zachráněna!

Letos vzájemná podpora a spolupráce týmů na tomto nelehkém úkolu způsobila fakt, že se nám poprvé umístily 2 týmy na děleném 1. místě. Za Ohnivými šípy a Huhany zaostali o pouhé 2 body Umpalumpové!

A o tom to má být – o vzájemné podpoře, pomoci a spolupráci, PŘÁTELSTVÍ! Děti překonávaly všechny nástrahy společně, společnými silami zachránily osadu kmene Atkypočů. Těšíme se opět na příští rok!

Těšíme se zase za rok v Počátkách od 14. do 27. 8. 2022!