Každoročně se pořádá Sokolská plavba po Vltavě. Tato akce je určena pro 4 přeborníky župy v závodu všestrannosti. Je určena pro vítěze v kategorii mladšího a staršího žactva. Vzhledem k tomu, že se tento závod nemohl konat, byla naše jednota za aktivitu vybraná a mohli se jí zúčastnit naše 4 děti. Jmenovitě Nika a Robin Čechlovských, Petr Víšek a Vojta Zeman.
Bohatý program 18. 9. 2021 v Tyršově domě zahájila starostka ČOS s. Hana Moučková a poté s našimi zástupci, sourozenci Čechlovskými, odešli položit květiny k soše br. Miroslava Tyrše, který se narodil 17. 9. 1832.
Dopoledne jsme se po hodině střídali na různých zábavných atrakcích – bungee trampolíny, létající kuličky, bumperball, rodeo býk, výtvarná dílny a orientační hra. Nejvíce nás zaujal bumperball a bungee trampolíny.
Orientační hra nás vedla z Újezdu kolem památníku obětem komunismu, na Kinského náměstí a dále parkem Kinských. Tam jsme se nejprve zastavili u památné stromu ČR. Je jím 180 let starý platan, který má obvod kmene 546 cm. Zjistili jsme, že pokud ho společně obejmeme má naše upažení právě 546 cm. Cesta nás dále vedla ke zvoničce z roku 1792, k vodopádům, prošli jsme kolem hladové zdi a došli až na Nebozízek. Odtud jsme dále pokračovali k soše K. H. Máchy a cestu ukončili u nástupní stanice lanové dráhy. Splnili jsme všechny úkoly.
Ve výtvarné dílně si každý vyrobil svoji papírovou korunu. K dispozici byla celá řada materiálu – lepicí diamanty, pírka, zvířátka, atd. Všechny koruny byly moc vydařené a každá byla úplně jiná.
Po obědě jsem se vydali do přístavu lodí u Štefánikova mostu, kde jsme konečně zahájili Sokolskou plavbu. Pluli jsme proti proudu až do Podolí, kde se naše loď obrátila a plula zpět. Cestou jsme se od br. Miroslava Vrány dozvěděli řadu zajímavostí. Pluli jsme i okolo naší sokolovny. Byl to velice zajímavý pohled. Dokonce tam byla zaparkovaná loď Tyrš. A samozřejmě krásný pohled na Vyšehrad. Pak už nás čekala jen dobrá svíčková, znělé “Nazdar” a odchod domů.