Jsme nejúspěšnější jednota v přeboru pražského trojžupí!

      Comments Off on Jsme nejúspěšnější jednota v přeboru pražského trojžupí!

Konec dubna pravidelně patří přeborům sportovní všestrannosti – plavání, atletice, sportovní gymnastice a ve šplhu. My jsme byli nejúspěšnější jednotou přeboru trojžupí Prahy!

Své síly měřily na jednom místě v jeden čas tři pražské župy – naše Pražská-Schinerova, Jana Podlipného a Podbělohorská. Jako první se začalo pátečním plaváním v Tyršově domě. Klasicky se začínalo nejmladšími kategoriemi a i když závod nabral na zpoždění, proběhly závody úspěšně. V sobotu se soutěžilo v atletice ve čtyřech disciplínách na atletickém stadionu Kotlářa. Dětské kategorie v neděli finišovaly ve Vršovicích sportovní gymnastikou a šplhem. Dospělé a dorostence teprve čeká jejich gymnastický závod, proto nejsou ještě finální výsledky.

V jednotlivých dnech byly rozdány medaile za konkrétní disciplíny. Díky tomu to mnohokrát Vyšehradu cinklo. 😉 Přeborníkem župy se mohl stát pouze ten, kdo se zúčastnil a dobře umístil ve všech disciplínách. Vyšehrad má neskutečných 8 medailí a přeborníků. Stává se tak nejúspěšnější jednotou naší župy Pražské – Scheinerovy! Zároveň v jednotlivých disciplínách máme mnohem více medailí – 41, ale nejvíce se cení celkové umístění. Je to velmi dobrý výsledek pokud přihlédneme k faktu, že některé jednoty se soustředí pouze na tyto závody.

Medaile v přeboru sportovní všestrannosti po součtu jednotlivých disciplín:

  • Tom Perlík – 1. místo – žáci I
  • Tobík Kučera – 2. místo – žáci I
  • Maty Ruchař – 1. místo – žáci II
  • Péťa Víšek – 2. místo – žáci II
  • Tonda Luňák – 1. místo – žáci III
  • Zuzka Stejskalová – 2. místo – žákyně I
  • Anetka Miláčková – 3. místo – žákyně II
  • Ester Víšková – 1. místo – žákyně III

Z prvních míst postupují závodníci na krajské přebory ČOS v květnu a v červnu, které se budou konat v Plzni a v Praze. Na přebor ČOS ml. žactva postupují pouze 2 z dané kategorie z celé župy. Od nás Tom, Tobík, Maty, Péťa. Na přebor ČOS st. žactva je složitější postupový klíč. Vyšehrad bude reprezentovat Ester a Tonda.

Kompletní výsledky najdete zde:

Zajímavé statistiky na závěr

Za velmi krátký čas museli předvést závodníci i organizátoři velké výkony jak na trati, v bazénu i na nářadích. Děkujeme všem, kteří přiložili ruku k dílu, aby se přebory sportovní všestrannosti v takovém počtu závodníků zvládly.

gymnastika - 248 závodníků, z toho 169 žákyně a 79 žáci 
gymnastika - 58 rozhodčích a organizátorů
plavání - 281 závodníků
plavání - 50 rozhodčích a organizátorů
atletika - 319 závodníků
atletika - 67 rozhodčích a organizátorů