Výsledky z Běhu do Vyšehradských schodů

      Comments Off on Výsledky z Běhu do Vyšehradských schodů

Letošní 3. ročník Běhu do Vyšehradských schodů přinesl mnoho nového. Běhu se zúčastnilo 60 dětí i dospělých. Rekord schodů nepadl – Jiří Benýšek nepřekonal svůj rekord z prvního ročníku. I tak byl nejrychlejším mužem, když zdolal trať za 40:99 vteřin. Běh se koná v rámci dvou významných akcí – Mowe weeku “Hýbě se celá Evropa” a Dne Sokolstva.

Účastníci a organizátoři Běhu do Vyšehradských schodů 2015

Účastníci a organizátoři Běhu do Vyšehradských schodů 2015

Běhu se účastnili především děti a dospělí z řad členů oddílu sokolské všestrannosti, který závod technicky zajišťoval. Závod si vyzkoušeli ale i členové zápasu a veřejnost. Všichni účastníci úspěšně zdolali trať. Někteří za pomoci rodičů, někteří za pomoci potomků. Celkem závodníci vyběhli 128 schodů. Po vyběhnutí všech jsme šli uctít památku významného Čecha, který je pochován Vyšehradském hřbitově. Přítomní se dozvěděli, že Jan Malýpetr byl učitel tělocviku, podílel se na vytvoření českého sportovního názvosloví a právě k němu se chodili inspirovat Tyrš s Fügnerem. Na závěr proběhlo vyhlášení v zasedací místnosti Sokola Vyšehrad.

Děkujeme městské části Praze 2 a náčelnictvu ČOS za hodnotné ceny, které jsme dostali a spravedlivě je rozdělili všem zúčastněným. Medaile máme od našeho dvorního dodavatele Yper.

Nejrychlejší žena  DSC_0478  DSC_0822

Ženskou kategorii ovládla cvičitelka všestrannosti Nikola Miláčková s časem 1 minuta a 8:59 vteřin. Nejrychlejším mužem je již zmíněný Jiří Benýšek. Velký obdiv si zaslouží nejstarší účastnice běhu sedmdesáti sedmiletá Marie Černohorská. Oporou jí byla rodina, která se také běhu aktivně zúčastnila.

Move week je součástí Evropského projektu, ve kterém se do roku 2020 má rozpohybovat 100 milionu lidí. V ČR se uskutečnilo 58 sportovních akcí pořádaných Sokolem.

Pro všechny účastníky přikládáme Výsledky Běhu do Vyšehradských schodů 2015.

A pro ty z vás, kteří by se rádi dozvěděli více o  Dni Sokolstva a Janu Malýpetrovi přikládáme krátké popovídání.

Podívejte na fotky závodníků ve fotogalerii.