Vyšehrad měl báječné výsledky ve všestrannosti a postupuje dál

      Comments Off on Vyšehrad měl báječné výsledky ve všestrannosti a postupuje dál

Každoročně patří třetí prodloužený víkend v dubnu k těm nenáročnějším i k těm nejkrásnějším. Jedná se o závody ve všetsrannosti. V pátek se plave, sobota je ve znamení gymnastiky a vše završuje atletika. Letos nás reperzetovalo 34 závodníků a získali jsme neuvěřitelných 32 medailí. Na přebor ČOS postupuje 5 závodníků.

Náčelnice Alena Dvořáková hodnotí: “Bylo to velmi náročné pro závodníky, jejich rodiče i organizátory,” a dodává, “Moc děkuji všem co se podíleli na těchto opravdu krááááááááásných výsledcích.” Vyšehrad měl mnoho závodníků ve všech částech. Na přebor ČOS ml. žactva do Prostějova postupují: Maty R., Péťa V., Tobík, a Anetka M. – to se nám zatím nikdy nepovedlo! Na přebor starších jedou holky: Ester V. a Pavla N.

V pátek se plavalo v Tyršově domě. Muži Vyšehradu získali 4 medaile. Tobík získal stříbro, Péťa bronz za uplavaných 25 metrů. O 25 m více plaval Tonda L. a vybojoval také stříbro. A stovku nejlépe zaplaval za Vyšehrad Tomáš T. a získal bronz. Další výsledky najdete v tabulce níže. V žákyních II. získala za 25 metrů bronz Viktorka S. a Ester si vyplavala 3. místo. Dívky získaly sice jen 2 medaile, ale opět jich bylo více a bylo tak těžší se prosadit.

Disciplínou, kterou trénujeme každý trénink, je šplh. Péťa si vyšplhal pro zlato, Tobík pro stříbro. Matyáš o kategorii výše také vybojoval zlato. A ani Tonda neodešel s prázdnou a získal bronz. Druhé stříbro ze šplhu doplnila Elis, zlato opět náleželo Ester. Šest medailí ze šplhu je důkazem, že je fajn jej zapojit do tréninků.

Sportovní gymnastika se skládala z 5 disciplín pro kluky – přeskoku, prostných, hrazdy, kruhů a bradel; pro holky jen za 4 – přeskok prostná, hrazdy a kladiny. A právě proto tak zaplnila celou sobotu. Pro Péťu opět připadlo zlato, ale velmi milé překvapení byl pro nás Tomášek Perlík, který je na Vyšehradě pouze od září. Maty R. doplnil o bronz. Tonda tentokrát vybojoval stříbro. Anetu zmiňujeme v souvislosti se stříbrem za sportovní gymnastiku. Žákyně III. zcela ovládla Esterka. Celkem jsme získali 5 medailí.

Posledním neméně náročným dnem byla nedělní atletika. Tentokrát se její působiště přesunulo na Prahu 6 z tradičního Campanusu. Oproti loňsku bylo i mnohem příjemnější počasí, sluníčko hřálo až pálilo, to ale nezabránilo klukům získat celkem 2 mediale. Zlaté medaile se houpaly na krku Péťovi a Matymu. Po zadu nezůstala ani Anetka s Ester se stříbrem a na bednu vystoupala Pája N. a získala bronz. Ženské složky tedy vybojovaly v atletice medaile 3.

Všechny disciplíny, časy, známky, atd. najdete zde – Župa Pražská-Scheinerova

Prohlédnout si můžete i výsledky dalších dvou pražských žup – Župa Jana PodlipnéhoŽupa Podbělohorská

Přebor - plavání, gymnastika, šplh, atletika
« of 14 »