Soutředění v Počátkách letos ovládly mobily

      Comments Off on Soutředění v Počátkách letos ovládly mobily

Letošní soustředění jsme pro děti připravili CTH s názvem “Letem světem internetem”. Posledních čtrnáct dní v srpnu si tak děti kromě cvičení v tělocvičně užily i online dobrodružství.

Soustředění ve znamení celotáborové hry “Letem světem internetem”. Kromě pravidelného a poctivého ranního a večerního cvičení v tělocvičně jsme se přes odpoledne setkávali ve družstvech složených z gymnastek a gymnastů všech věkových kategorií, která se prokousávala tradiční celotáborovou hrou. Samotný název “Letem světem internetem” značí, že téma bylo moderní a lze se s ním i díky dnešní době ztotožnit. Všechny tři týmy si hravě poradily a zvládly se prokousat nabitým čtrnáctidenním programem.

😃

Úkol letošní “celotáborovky” byl jasný: pomoct Leničce získat zpět její účet ke všem sociálním sítím, který jí zablokoval zákeřný hacker. Úkol to nebyl snadný – týmy v barevném rozlišení fialová – modrá – žlutá se musely popasovat s úkoly, které ale nebyly virtuální. Hacker v podobě počítačového hlasu předával dětem instrukce ke hrám, jejichž splněním se krůček po krůčku blížily k odblokování a získání Leničky účtu.

Co se stalo Leničce?

Fialoví LÍBÍSCI, žlutí STRX a modří KECFACE si museli na úplném začátku vytvořit svůj vlastní profil včetně profilového obrázku a úvodní fotky. Na svůj profil podle umístění v jednotlivých hrách sbíralo každé družstvo emoji – smajlíky, kterými si zdobilo svůj profil. Kromě smajlíků se každý tým mohl pyšnit počtem followerů – sledujících. Ty mohl každý pro svůj tým získat během dne jako mimořádné ocenění, které pak v celkovém součtu mohlo pomoci týmu získat více bodů a umístit se v celkovém hodnocení výše.

Týmy si vyzkoušely předávání signálů, hádaly počty followerů slavných osobností z instagramu nebo si také například vyzkoušely, jaké to je jít bojovky, včetně jedné noční, která se nešla po týmech, ale po jednotlivcích. Své hudební znalosti si každý ověřil v hudebním kvízu, velké popularity se těšilo běhací Člověče, nezlob se! Jedno odpoledne bylo vyhrazeno soutěži Prostřeno, aneb kdo přežije!, kde každé družstvo muselo uvařit v přírodě to nejlepší jídlo.

« of 4 »

Mimo celotáborové hry jsme se byli koupat, měli jsme atletiku a jeden den jsme měli karneval v podobě připravených scének. Dva týdny utekly jako voda a poslední večer soustředění proběhlo závěrečné vyhlášení. Poslední úkol před předáním profilu Leničce se nesl ve znamení Tik Tok tanečků, který si každé družstvo muselo nacvičit a následně předvést. Každý tým se snažil být v celotáborové hře nejlepší a zvítězit, nicméně letos se to povedlo fialovým LÍBÍSKŮM, za nimi skončili žlutí STRX a na třetím místě se umístil modrý tým KECFACE. Všichni byli ocenění, Lenička získala svůj profil zpět, ale pochopila a uvědomila si to nejdůležitější: virtuální život není lepší než skutečný, kde může chodit se svými kamarády ven, být offline a přesto populární.

Život není o počtech sledujících, ale o tom, co zažijeme na vlastní kůži.