Soustředění 2019 ve znamení cirkusové zábavy se vyvedlo

      Comments Off on Soustředění 2019 ve znamení cirkusové zábavy se vyvedlo

Posledních čtrnáct prázdninových dní patří pravidelnému soustředění v Počátkách u Pelhřimova. Kromě ladění gymnastické formy jsme si letoz zahráli CTH Cirkus.

Téma celotáborové hry “Záchrana starého Cirkusu – Cirkus Inizio” bylo vybráno proto, že celý Cirkus se nese ve znamená zábavy a má mnoho společného s gymnastikou. Hned na začátku si děti musely vyrobit platidlo, aby se dostali na úvodní představení, kde jim bylo téma představeno. Během čtrnácti dní si vyzkousely spostu nových aktivit – od žonglování, přes chůdy až po flowersticky. Ke každému cirkusu patří i pantomima. Ale dostali jsme se i do krásné přírody Vysočiny. Děti stavěly z přírodnin ZOO a všichni (i vedoucí) zvládli noční bojovku.

Bodovací tabulka cirkusových družstev
Bodovací tabulka ukazuje, že všechna cirkusová družstva byla velmi vyrovnaná.

Během posledních dnů prázdnin nám přálo počasí. Díky tomu jsme mohli trávit odpoledne u rybníka a v něm. Taktéž jsme navštívili cukrárnu a užívali si volný čas na sluníčku. Nicméně o dopolední tréninky jsme nebyli ochuzeni. Pilovali jsme dovednosti na trampolíně, akrobacii i podiovce. Nechyběly ani kladiny s bradly. Průpravy, posilování a protahování jakbysmet. Za pomoc při stěhování děkujeme všem maminkám, tatínkům a členům nejen od nás z Vyšehradu.

V Počátkách jsme vystřídali spřátelené družstvo z Radotína. Ve druhé polovině se k nám již tradičně připojily Vršovice. Společnými silami jsme zaslali pohled i starostce ČOS Haně Moučkové do naší alma mater Tyršova domu.

Gymnastický pohled do Tyršova domu

Na všechny fotky se můžete podívat zde v albu či na našem Facebooku 🙂

Soustředění - Počátky 2019
« of 37 »