Rekord Běhu do schodů pokořen!

      Comments Off on Rekord Běhu do schodů pokořen!

V sobotu 6. 10. proběhl 6. ročník oblíbeného závodu – Běh do vyšehradských schodů. Letos se jej zúčastnilo 82 běžců z 5 žup celkem v 9 kategoriích.  Jeden z nich snížil rekord tratě z 0:40:32 na uvěřitelných 0:38:32!Zasloužil se o něj Kryštof Mach (člen basketbalového oddílu – muži A), který schody vyběhl za neuvěřitelných 0:38:32! Kryštof hodnotí svůj výkon: “běh jsem si samozřejmě užil, i když jsem to takzvaně přepálil a konec jsem lezl po čtyřech. Rekord jsem nečekal, chtěl jsem aspoň pod jednu minutu. Vůbec nechápu, jak to zvládli prckové.” Běhu se kromě členů oddílu všestrannosti  Sokola Vyšehrad účastnili také zmínění členové basketbalu a zápasníci. Nesmíme opomenout také přítomnost Sokola Hodkovičky, Lhotky, SKV a Hlubočep.

Kryštof Mach pádí do schodů

Kryštof Mach pádí do schodů

Po výběhu na hradby jsme se vydýchali a občerstvili. Poté jsme se tradičně šli podívat k hrobu Jana Malýhopetra, který najdete na Slavíně. Jan Malýpetr byl prvním českým učitelem tělocviku v Praze a podílel se na vytvoření českého sportovního názvosloví. Za všechny účastníky běhu jsme na jeho hrob položili kytičku.

Poté jsme se navrátili do jednoty, kde jsme vyhlásili výsledky a předali diplomy s hodnotnými cenami. Všem, kteří přišli závodit, pomoc s organizací nebo fandit děkujeme!

Závodníci Běhu do schodů ve své plné kráse

Závodníci Běhu do schodů ve své plné kráse