MČR TeamGym Junior – 2012

Comments Off on MČR TeamGym Junior – 2012

O prvním květnovém víkendu se naše děvčata vydala do Trutnova na Mistrovství české republiky. V sobotním závodě se inspirovaly výkony zkušenějších gymnastek a gymnastů, kteří svedli boj o postup na říjnové Mistrovství Evropy v Dánsku. Večer proběhlo neorganizované rozcvičení všech družstev.

Letos se závodu Teamgym Junior III zůčastnilo pouze 5 družstev, a tak byla šance na úspěch mnohem vyšší jak v předchozích letech. V neděli po obědě proběhla zkouška, při které se letos žádná z našich dívek nezranila, a tak děvčata mohla nastoupit v plné síle do závodu. Jako první děvčata předvedla své výkony na trampolíně, kde byla s jedním pádem ohodnocena známkou 6,35. Za pódiovou skladbu získala třetí nejvyšší známku 6,15b. Za tumbling se 2 pády děvčata získala 5,9b. S celkovým ziskem 18,4b tak naše děvčata opět nedosáhla na medailové pozice. Umístila se na neoblíbeném 4.místě se ztrátou pouhých 0,35b za bronzovými dívkami ze Sokola Královské Vinohrady. Stříbro si odvezal děvčata z Řep a mistryněmi ČR se staly dívky z Chropyně.

Letošní MČR bylo sice opět bez odměny v podobě medailí, ale všechna děvčata přežila závod ve zdraví a nasbírala nové zkušenosti. A my se můžeme těšit na příští mistrovství, které už zajisté medailové bude!