Jak dopadlo dvojí hodnocení na Praha Open? Podívejte se na výsledky

      Comments Off on Jak dopadlo dvojí hodnocení na Praha Open? Podívejte se na výsledky

V neděli 18. března se opět zaplnila naše tělocvična družstvy soutěžícími v TeamGymu. Letošní ročník nám trochu zkomplikovala změna pravidel. Jednalo se o předposlední závod před nabytím platnosti nových pravidel pro TeamGym Junior. Vyšehrad jako domácí družstvo se předvedl v plné síle se 4 družstvy ve všech kategoriích.

Slavnostní nástup I a II kategorie. Vyšehrad s čísly 4 a 9.

Abychom nikomu nezavřeli dveře, rozhodli jsme se závod rozdělit na dvě skupiny – A a B. “Písmeno tentokrát nerozděluje družstva na slabší a silnější, ale na ta, která závodí již podle nových pravidel – A a ta, která závodí podle pravidel původních – B, ale v době pořádání závodu ještě platných pravidel”, vysvětluje Iva Pízová hlavní rozhodčí důvod rozdělení. Ke dvojímu rozhodování došlo v kategorii I a II. Nejvíce to tak “odnesli” právě rozhodčí, kteří museli rychle přepínat mezi pravidly.

Růžovky v kategorii IA neměly štěstí a obsadili kvůli nepovedené trampolíně 4. místo. Podobně na tom bylo druhé družstvo Vyšehradu v kategorii IB. U nich musíme chválit velmi pěkný výkon na pódiové skladbě, který vynesl druhou nejvyšší známu v této disciplíně. Nicméně Vyšehrad obsadil 5. příčku.

Běžně bychom měly střední děvčata v kategorii II, avšak jejich družstvo bylo postaršeno a pro tento závod “přejmenováno” na Vyšehrad B, protože ve stejné kategorii se pralo se ženami. A velmi se jim to povedlo. Tato kategorie byla ve znamení domácího souboje. Zejména díky zbytečným pádům dospělého Áčka se mladšímu družstvu podařilo přeskočit o 1.19 bodů a získat zlatou medaili.