Děkujeme za 11. ročník Běhu do vyšehradských schodů

Comments Off on Děkujeme za 11. ročník Běhu do vyšehradských schodů

V sobotu 12. října od tělocvičny na vrchol vyšehradských schodů vyběhlo 51 závodníků z různých jednot. Rekord zůstává nepokořen.

Letos jsme měli na programu dvě novinky!

Již během předregistrace se mohli účastníci běhu přihlásit na prohlídku sokolovny. Velká skupinka se tak podívala do nově zrekonstruované vzpírárny, do tělocvičny, do zasedací místnosti i na pamětní kámen. Na chodbě byly vystaveny také historické fotografie a artefakty, které poskytl jednatel jednoty Ondřej Kadlec a cvičitelka Štěpánka Mrázková. Druhou neméně populární novinkou bylo otevření bufetu s pochutinami i s nápoji.

S milým slovem vzhůru na trať!

Na slavnostní nástup se přišel podívat náčelník župy Pražské – Scheinerovy, které jsme součástí, Slávek Povondra. Náčelním všechny pochválil a také popřál, aby závod proběhl bez zranění. Což nyní můžeme potvrdit a děkujeme, že nám to takto zařídil. Na slavnostním nástupu jsme také poděkovali zakladatelce Běhu, Aleně Dvořákové, že nám založila takovou pěknou tradici.

náčelník župy Slávek Povondra, krojovaní a zakladatelka Běhu, Alena Dvořáková s postavičkami bratra Kačera a sestry Kačenky

Poté následoval krátký průvod na start. Závodilo se od nejmladších (se dvěma výjimkami) a vybíhalo se po jedné minutě. Všichni úspěšně zdolali 128 schodů na 155 m a s převýšením 33 m! Nejrychlejším závodníkem tratě byl Sebastian Palatka ze Sokola Spořilov, který zdolal trať za 00:39,91 s, nejrychlejší ženou byla Anna Kostelecká s časem 00:52,46s.

Nejrychlejší závodník tratě – Sebastian Palatka, Sokol Spořilov

Po vyběhnutí všech závodníků nechybělo zastavení na Vyšehradském hřbitově u Hrobu Jana Malypetra, zakladatele českého názvosloví. V jeho ústavu se také scházeli M. Tyrš s J. Fügnerem a založili zde tělocvičnou jednotu Pražskou, která v podstatě dala vzniknout České obce sokolské. Nezapomněli jsme ani zmínit letošní XVII. všesokolský slet a zde bychom si také měli připomenout, že závod byl založen k Památnému dni sokolstva. Informace o něm najdete zde.

Rekord nepokořen!

Vyhlášení proběhlo v tělocvičně a lidé si mohli zkrátit čekání na diplomy například ve fotokoutku. Rozdali jsme medaile a diplomy všem zúčastněným. Všichni si také odnesli hodnotné ceny, které nám darovala městská část Praha 2., které tímto děkujeme!

Děkujeme všem běžcům i jejich fanouškům za krásný závod a těšíme se na příští rok!

Běh do vyšehradských schodů (2024) 11. ročník