Jsme přebornicemi ČOS v TeamGymu!

      Comments Off on Jsme přebornicemi ČOS v TeamGymu!

V neděli 28. 1. 2024 si vyšehradská výprava odnesla z Tyršova domu celkem 4 medaile ze tří kategorií!

Excelentní pódiová skladba jedniček

Nejmladší družstvo mělo relativně snadný úkol. Pro medaili potřebovalo porazit jen jedno družstvo. V kategorii I. se musela děvčata utkat s dalšími dvěma pražskými družstvy a jedním z východu republiky. Akrobacii i trampolínu zacvičily holky velmi hezky, ale na medialovou příčku je vyšvihla pódiová skladba, za kterou dostaly na tomto nářadí nejvyšší známku.

Souboj dvou družstev z Vyšehradu

Ve druhé kategorii byla konkurence obrovská, celkem přijelo 9 týmů, a od nás bojovala obě dvě družstva “A” a “B”. Vyšehrad nebyl jediný, kdo vyslal na nejvyšší sokolskou soutěž dva týmy. Brno Židenice mělo také dvě želízka v ohni. Na akrobacii byla obě naše družstva jednoznačně nejlepší. Jak tým A, tak tým B získal nejvyšší známky. Drama ale zavládlo později.

Tým “B” pod vedením Běly Havlíkové, Hanky Benetkové a Nikoly Miláčkové předvedl nádherný výkon na trampolíně.

“Áčka” pro změnu předvedla nejlepší pódiovou skladbu. A tak štěstí, píle a odhodlání přinesli oběma družstvům v nejnabitější kategorii dvě medaile! Družstvo “A” zlatou a hned za nimi družstvo “B” se stříbrem.

Ženy nasadily celému dni zlatou korunu

Nejstarší kategorie nebývá tolik nabitá a závod vždy mívá příjemnou atmosféru. Náročnost ale neubývá, protože jak si můžete všimnout, tak družstvo se skládá nejen ze závodnic, ale i z cvičitelek a trenérek mladších družstev, které se v závodnice promění. Naše “Xka” kralovaly ve všech disciplínách – na akrobacii a trampolíně získaly nejvyšší známku. Pódiová skladba jim byla ohodnocena pouze o 0,3 méně než Uherskému Hradišti. Xka tak zaslouženě získala první místo!

Kompletní výsledky najdete zde.

Přebor ČOS v TeamGymu 2023 (zdroj VO ČOS)
« of 45 »