Vyšehrad pomohl vyplavat Pohár Starostů

      Comments Off on Vyšehrad pomohl vyplavat Pohár Starostů

Sokol Vyšehrad se pravidelně účastní i plavecké štafety. Díky našim rychlým plavcům se nám podařilo “vyplavat” Pohár starostů v dospělé kategorii. Dětský Minipohár letos připadl župě Jana Podlipného.

V pátek 8. 11. se konala tradiční plavecká štafeta na 50×25 m. V Tyršově domě se sešli závodníci na start závodu. Někteří dorazili dříve na Pražskou cvičitelskou hodinu, jejíž téma bylo právě plavání.

Atmosféra byla napínavá a výsledky velmi těsné, ale nakonec jsme prokázali svou zdatnost a trofej je opět naše! Finiš byl velmi těsný – s časem 15:26,3 jsme získali první místo. Velmi na nás tlačila župa Jana Podlipného, která doplavala v čase 15:41,4 a jako poslední skončila župa Podbělohorská s časem 17:38,6.

O den později, v sobotu 9. 11., proběhla v plaveckém bazénu Sokola Vinohrady dětská štafeta v plavání. Soupeřilo se na délce 25 m x 25 proti dalším pražským župám. Naše župa Pražská – Scheinerova vybojovala 2. místo s časem 10:19. První byla župa Jana Podlipného s časem 9:13, na třetí příčce se umístila župa Podbělohorská s časem 11:26.