Z Memoriálu Emílie Bláhové jsme si odnesli 12 medailí

      Comments Off on Z Memoriálu Emílie Bláhové jsme si odnesli 12 medailí

Poslední květnový čtvrtek 25. 5. naše jednota přivítala účastníky již 16. Vyšehradského dvojboje. V 7 věkových kategoriích se předvedlo celkem 46 žen a 19 mužů. Vyšehradští si odnesli 12 medailí.

Jednalo se o 9. ročník memoriálu Emílie Bláhové, který proběhl v rámci Move Weeku. Ženy závodily na bradlech a na kladině. Muži se předvedli na kruzích a se sestavou na akrobacii. Tradičně se účastnilo nejvíce našich závodníků z Vyšehradu. Oproti minulým letem byl velký nárůst mimopražských oddílů. Nejmladší a nejstarší závodnici od sebe dělilo více než 40 let.

Slavnostní nástup

Slavnostní nástup

Nejmladší dívčí kategorii 0. suverénně ovládly holčičky z Říčan. Pro mnohé to byly první závody. V starších kategoriích nebyla taková konkurence, ale výkony to byly moc pěkné. Velké uznání si zaslouží zejména Zuzka Míková ze Sokola Královské Vinohrady, která byla v minulosti i součástí našeho týmu Ženy B. Zuzka stihla rozhodovat na nízké kladině i získat stříbrnou medaili v kategorii žen. Pavla Naďová ji porazila pouze o 0,5 bodu.

Zuzana Míková na kladině

Zuzana Míková na kladině

Musíme říci, že jsme rádi, že se letos zúčastnilo mnoho mužů. Díky tomu byly vidět zajímavé sestavy zejména na akrobacii. Starší žactvo ovládli kluci z Radotína, kteří našim a Libčicím spravedlivě sebrali zlaté medaile. Škoda jen, že ve starších kategoriích také chyběla konkurence zejména Karlu Jandovi.

Péťa Víšek při rozcvičení - bude to sranda :-)

Péťa Víšek při rozcvičení – bude to sranda 🙂

Děkujeme všem zúčastněným za pomoc při organizaci a příjemnou atmosféru během závodu. Už teď se těšíme na shledání na 17. ročníku!